Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 6161431



*

nr 616 1431


Spegel

+ konsolbord, med stenskiva, 1800-tal, höjd: 217+ 80


Kondition: skadad

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 december 2009
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/12 15:12:21 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar stenskiva
  • 8202 SpegelskÃ¥p
    omkring 1900, Ett dörrpar bakmliggande hyllplan, t..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:51




Ladda ner broschyr